BORU TİP AHŞAP KURUTMA FIRINI

Kurutma işlemi, çoğu endüstriyel sektördeki en önemli işlemlerden biridir.Boru Tip Kurutma Sistemlerini orman atık ve artıkları, kimya, maden, kömür, tarım, gübre, biyoteknoloji, gıda, polimer, seramik, ilaç, kağıt hamuru, kağıt ve odun işleme endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Isıl verimi yüksek, iyi tasarlanmış modern kurutma ekipmanları giderek önem kazanmaktadır.

EMEKATRONİK ;Boru Tip Kurutma Sistemlerini dünyanın her yerine müşterinin ihtiyaçlarına göre sunmakta olup, 750 KG/Saat kapasiteye kadar hava akışlı siklon sistemi olarak tasarlamaktadır. Kurutma sistemlerimiz işlenecek olan hammaddeye göre değişkenlik göstererek Boru Tip kurutma sisteminde 1 Ton / Saat’e kadar kurutma sağlayabilmektedir. Kurutma ocaklarımız (ısıl işlem fırını) üç bölümden oluşarak çevreye verilebilecek olan zararlı gazları yakarak yok edip baca sisteminden tamamen su buharı çıkarmaktadır. 

Her ürün için özel olarak tasarlanan flash (jet) tüp boru tasarımı sayesinde kurutulacak malzemenin olabilecek en uzun süre boyunca sıcak havaya maruz kalması sağlanmaktadır. Sistemlerimiz %50 nemli malzemenin nem oranını %1’e kadar düşürebilmektedir.