DÖNER TİP AHŞAP KURUTMA FIRINI

TEK GEÇİŞLİ Döner Tip Kurutma Fırınlarımız Boru Tip Fırınlarımıza göre Kapasiteleri daha yüksek Miktarlarda olan Makinalardır.Döner Tip Fırınlar Boru tip Fırınlara göre nem oranlarını %1 seviyelerine kadar indirebilmektedirler. Kurutma işlemi, çoğu endüstriyel sektördeki en önemli işlemlerden biridir. Döner Kurutucu Sistemleri orman atık ve artıkları, kimya, maden, kömür, tarım, büyükbaş hayvan gübresi, küçükbaş hayvan gübresi, broiler gübre, solucan gübresi, kanatlı hayvan gübresi, biyoteknoloji, gıda, polimer, seramik, ilaç, kağıt hamuru, kağıt ve odun işleme endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Isıl verimi yüksek, iyi tasarlanmış modern kurutma ekipmanları giderek önem kazanmaktadır.

Biomaksan Enerji; Döner Kurutma Sistemlerini dünyanın her yerine müşterinin ihtiyaçlarına göre sunmakta olup, 2 Ton/Saat kapasiteye kadar kurutma sistemleri için tek geçişli olarak tasarlamaktadır. Kurutma sistemlerimiz işlenecek olan hammaddeye göre değişkenlik göstererek tek kurutma sisteminde 10 Ton / Saat’e kadar kurutma sağlayabilmektedir. Kurutma ocaklarımız (ısıl işlem fırını) üç bölümden oluşarak çevreye verilebilecek olan zararlı gazları yakarak yok edip baca sisteminden tamamen su buharı çıkarmaktadır.

Her ürün için özel olarak tasarlanan rotary dryer’in (döner kurutucu) bıçak tasarımı sayesinde kurutulacak malzemenin olabilecek en uzun süre boyunca sıcak havaya maruz kalması sağlanmaktadır. Sistemlerimiz %95 nemli malzemenin nem oranını %1’e kadar düşürebilmektedir.